GTA 5 Online: Cayo Perico Heist souhrn a krátký návod

GTA 5 Online: Cayo Perico Heist souhrn a krátký návod

Sepsali jsme pár informací a základní návod na nejnovější heist Cayo Perico. Není však zdaleka vyčerpávající.

Úvodem je třeba navštívit Music Locker – hudební klub, který je umístěn ve stejné budově jako Casino. Zde potkáte váženého pana Madraza, který poví více o jeho úkolu, kde jde hlavně o to ukrást tajné složky váženého pana El Rubia, který má svou vybavenou kancelář a sejf na tropickém ostrově a velmi se zajímá o umění.

Následně zakupte na Warstock ponorku s názvem Kosatka. V ponorce se seznámíte s Pavlem, operátorem Kosatky, který vás provede celým tímto nejnovějším heistem z GTA 5 Online.

Po zakoupení ponorky ji zavoláte pomocí menu interakce přes služby a vozidla. V Kosatce budete spouštět veškeré mise související s Cayo Perico heistem.

screenshot ze hry GTA V Online, PC verze

screenshot ze hry GTA V Online, PC verze

Průzkum ostrova Cayo Perico

První výprava mimo Los Santos bude za účelem zmapování a určení umístění tajných složek a dalších hodnotných komodit na ostrově. Tuto misi jde spustit opakovaně a pokračovat v mapování ostrova mezi misemi prepu.

Když spustíte tuto misi poprvé objevíte se na místní diskotéce a setkáte se s clubbery a dalšími návštěvníky, kteří rádi tančí a užívají si sluncem zalité pláže. Z diskotéky bude potřeba se vyplížit a v utajení prohledávat ostrov. 

V případě, že misi Cayo Perico opakujete vícekrát je první vstup na ostrov trochu jiný. Je nutno ukrást letadlo pašeráků a tím pak letět na ostrov.

Při prohledávání ostrova nesmíte být viděni hlídkou ani kamerou (CCTV). V případě, že hlídka odhalí infiltraci, vrátí vás zpátky na výchozí pozici – letiště nebo diskotéka. V případě velkého množství opakovaného zpozorování jste vykázání z ostrova úplně pryč.

Pro zjištění umístění základních bodů, nutných k uskutečnění velké loupeže poslouží komunikační věž, kterou lze hacknout a získat tak přístup ke kamerám na ostrově. Takto si projděte všechny kamery, až narazíte na tu v suterénu, kde uvidíte sejf s dokumenty. Na ostrově se vyplatí fotit další cennosti, které se stávají vedlejšími úkoly hlavního heistu a fotky zasílat Pavlovi. Díky tomu pak je možné v průběhu mise získat další peníze navíc. (Cennosti jsou: zlato, peníze, tráva, kokain, obrazy)

Hlavní cíle a cennosti jsou ve vile váženého pana El Rubia buď ve vitrínách nebo v sejfu. Jde zejména o tajné dokumenty pro Madraza, sošky, diamanty, dluhopisy, náhrdelník či speciální tequilu. Některé místnosti jsou přístupné pouze pro 2 hráče. Pokud hrajete sólo spoustu věcí odpadá, protože je nepoberete. Kapacita tašek je omezená.

V části heist prep pak dokončete potřebné úkoly v Los Santos. Zvolte si cestu podle chuti pro vstup a ústup z ostrova. Je možné vyskočit padákem, či přijet ponorkou, podobně je tomu při útěku. My jsme zkoušeli zatím variantu Alkonost (seskok padákem) pro vstup a pro útěk letadlo umístěné na letišti. Při ústupu bylo potřeba nejdříve zrušit ve věži na letišti protivzdušnou obranu ostrova.

Hlavní mise

Hlavní cíl je jasný – dostat se do vily pana El Rubia, jeho kanceláře a do sejfu ve sklepě. Ukrást dokumenty pro Madraza a cestou pobrat co nejvíce cenností (proto to mapování ostrova v úvodní misi). Naše oblíbené jsou zlaté cihličky.

Můžete jít tiše a proplížit se mezi hlídkou nebo si hlasitě prostřílet cestu. Druhá varianta je však poměrně obtížná, ale dá se zvládnout zejména ve více hráčích, se zásobou neprůstřelných vest a s využitím vybalancované kooperace.

zdroj obrázku: https://www.rockstargames.com/downloads

screenshot ze hry GTA V Online, PC verze

Jak se vám obsah líbil? Ohodnoťte ho.

(Hodnocení 3.3/5 na základě 4 hlasů)

Zatím nikdo nehlasoval, hlasujte nyní!

Líbí se Vám tento obsah? Sdílejte ho.
X