Návod na Kingdom Come Deliverance – hlavní tipy a triky

Návod na Kingdom Come Deliverance

Návod na Kingdom Come Deliverance přinášíme pro nezkušené i zkušené rytířstvo. Pro nezkušené k poučení. Pro zkušené k vhodnému zopakování. Sepsali jsme hlavní tipy a triky. Pokud znáte nějaké další, neváhejte nám napsat a rádi je zařadíme do tohoto článku.

Pohybovat se a přežít v herním světě středověku může být pro některé hráče matoucí, pro některé zarážející, někteří kvůli tomu nedohrají hlavní příběh hry…

Jak se tedy chovat? Jako buran, či cnostný šlechtic?

Specifikem hry je mimo jiné to, že nelze snížit úroveň obtížnosti. Je možné ji pouze zvýšit na tzv. hardcore mód. 

Jednou z možností, jak si usnadnit hraní a po které již mnoho hráčů sáhlo je využít mód pro ukládání hry. Jak známo v základu nelze ukládat postup hry jinak než Sejvovicí. Chutným nápojem, po jehož konzumaci se hra uloží. Je to však omezená komodita a je potřeba ji kupovat a sahat do kapsy pro hrst grošů. To mnoho hráčů nedokáže překonat. Nicméně tento systém je součástí hry a tvoří celkový její dojem a originalitu s důrazem na realismus. Proto nedoporučujeme využívat jednoduché ukládání a radíme hru si naplno vychutnat tak, jak byla vytvořena.

Vše je o penězích. Jak je v Kingdom Come získat?

Ctnostně:

  • plněním příběhových a vedlejších questů
  • prodejem vybavení – kořisti (veškeré vybavení vč. zbraní) – nejvíce ho lze získat v táborech lapků a kumánů
  • prodejem lektvarů vyrobených na alchymistickém stole (malé výdělky)
  • vyhledáváním, získáním a prodejem pokladů (po mapě jsou různě skryté truhlice s poklady, nalézt je lze pomocí map k pokladům)
  • využití peněz z výnosů vesnice Přibyslavice (potřebné je mít DLC – “Z popela”) – potřebná je však vyšší vstupní investice v řádech desítek tis. grošů.
  • vsadit na sebe a vyhrát v turnaji (sázky u mlynáře Peška)
  • hrou v kostky

Šedá zóna:

  • prodejem kořisti z pytláctví (lze lovit jeleny, srnky, kance, zajíce), maso lze zpracovat (vyudit) na ohni, čímž získá delší trvanlivost

Nectnostně (nehodné způsoby šlechtice):

  • okrádáním spoluobčanů – bratrů a sester (pomocí plížení a kapsářství)
  • vykrádáním obchodů a domů (otevíráním truhel se zásobami pomocí paklíčů)

Kde prodávat?

Prodávat kořist lze v celé řadě obchodů v Ratajích, Sázavě nebo u mlynářů. U mlynářů se prodává kradené zboží. U kupce lze prodat téměř vše. U ostatních obchodníků lze vždy prodávat jen to, co s nimi souvisí. Zbraně tedy lze prodat u mečíře, zbroj u platnéře, maso u řezníka apod. Obchodník vám zaplatí vždy jen to, co momentálně může. Pokud nemá na zaplacení je potřeba doprodat jinde a pár dní počkat. Třeba v hospodě při hraní kostek.Udržovat se fit

Je potřeba dostatečně spát, jíst a zajít občas do lázní. Postupem času si lze vylepšovat jednotlivé vlastnosti a to se vyplatí. 

Zaměřte se určitě na hlavní úroveň – například vylepšení “měšťan” přidává v blízkosti měst a vesnic bonus jednoho bodu k síle, obratnosti, vitalitě a výřečnosti. 

Vylepšujte i další vlastnosti v záložce “Hráč” jako je síla, obratnost, vitalita a výřečnost. V záložce “Boj” zase znalosti které vylepšují schopnosti s různými zbraněmi a zdatnost v obraně.

Určitě nezapomeňte záložku “Dovednosti”, kde je celá řada vylepšení – jako příklad uvedeme lov a vylamování zámků.

Každý nechť si vybere a vylepší vlastnosti podle svého vkusu a udělá si tak originální kombinaci charakteru – vlastností, zdatností a dovedností.

Udržovat fit svou výbavu a zbraně

Na brusném kole ostřete meče a jiné zbraně. Pomocí nářadí kovářského, krejčího, ševcovského a zbrojířského opravujte svou veškerou výbavu. Tato nářadí lze zakoupit u příslušných bratrů nebo obchodníků. Nářadí jsou také v různých úrovních až po mistrovské, podle toho jsou efektivní. Pokud je vaše zbroj, či zbraň natolik poškozena, že ji nelze opravit tímto nářadím, nezbývá než zajít za mistrem každého oboru a poprosit (větším obnosem si zaplatit) jeho pomoc – opravu.

Umět číst se vyplatí

Čtěte co dalšího víme o Kingdom Come Deliverance

Nezdá se to, ale umět číst se vyplatí. Lze získat celou řadu knih, ale co s nimi pokud je nedokážeme přečíst? Každé přečtení totiž vylepšuje zdatnosti a dovednosti dle typu knihy. Čtení je samostatná dovednost, kterou se naučíme u písaře a postupně vylepšujeme a hurá – můžeme se vydat nakupovat hodnotné knihy!

Zajímavý merch:

Cínová sběratelská figurka – Jindra

figurka kcd

Cínová figurka KCD – Jindra (zdroj: xzone.cz)

KCD puzzle

KCD puzzle (zdroj: xzone.cz)

 

Kcd korbel

KCD korbel

 

Digital - Royal KCD Edition (PCú)

Digital – Royal KCD Edition (PC) – 663 Kč

Nakoupit merch nejen ke KCD na Xzone

Powerranger

Jak se vám obsah líbil? Ohodnoťte ho.

(Hodnocení 3.4/5 na základě 27 hlasů)

Zatím nikdo nehlasoval, hlasujte nyní!

Líbí se Vám tento obsah? Sdílejte ho.
X