Sestavte si vlastní model letadla a zdokonalujte tak kreativitu

Spitfire

Už vás tolik nebaví účastnit se leteckých bitev ve War Thunder nebo brouzdat realistickým světem civilních letadel a letišť v posledním Microsoft Flight Simulatoru 2020?

Plastikové modelářství má v Česku dlouhou historii. V těchto časech se stává opět populárnější.

Je to cesta k odreagování i relaxaci a zároveň tato činnost zdokonaluje kreativitu a inteligenci, motoriku a vztahy mezi dětmi a rodiči. Tvořivost je pak v budoucnu základem umělecké nebo vědecké tvůrčí činnosti.

Plastové modely letadel jsou vyráběné jako stavebnice ke slepení. Modelář musí připravit jednotlivé části a upravit případné nerovnosti. Pro lepení je vhodné lepidlo doporučené vyrobci, podobné vteřinovému.

Výrobci plastikových modelů letadel

Mezi nejznámější výrobce patří Airfix, Italeri, Revell a Zvezda. Jejich cílem je dosáhnout maximální autentičnosti, proto výrobci často spolupracují se společnostmi jako je Boeing nebo Airbus a inspirují se historickými letouny.

Modely zobrazují různou vojenskou nebo civilní techniku v přesném měřítku. Nejčastější měřítko bývá 1:48 a 1:72. Mezi oblíbené modely patří vojenská a civilní letadla a pozemní vozy a tanky z 2. světové války.

Jednotlivé sady se od sebe liší mimo jiné obtížností. Ty nejobtížnější modely často vyžadují, aby měl modelář k dispozici speciální nástroje, včetně přesných barev a tmelů.

Messerschmitt BF-109

Messerschmitt BF-109

Zdroje obrázků:

  • uk.airfix.com
  • en.zvezda.org.ru
Jak se vám obsah líbil? Ohodnoťte ho.

(Hodnocení 0/5 na základě 0 hlasů)

Zatím nikdo nehlasoval, hlasujte nyní!

Líbí se Vám tento obsah? Sdílejte ho.
X