Workers & Resources: Soviet Republic – propracovaný tycoon

Workers & Resources: Soviet Republic

Staňte se klíčovou osobou určenou ke spravování města kdesi v sovětské republice. Workers & Resources: Soviet Republic – sovětská republika v praxi je výzvou i pro hráče a třeba to nebude taková utopie. V této hře však pravděpodobně vytvoříte město, ve kterém byste ve skutečnosti (asi) žít nechtěli.

Vybudování vlastního města za pomocí nástrojů typických pro sovětské republiky je jedinečné téma pro hru. V případě této hry to bude dokonce celkem výzvou. Jedná se totiž o komplexní budování s důrazem na zdroje i pracovní sílu.

Aktuálně se ve hře objevuje přes 30 komodit, které lze těžit, přepravovat a dále zpracovávat v budovách k tomu určených. Pokud například chcete vyrábět oblečení, budete potřebovat nejdříve tkaninu, tu následně zpracovat v továrně. Výsledný produkt je pak potřeba přepravit do obchodů, kde jej budou moci zákazníci (obyvatelé) koupit.

Každá komodita má speciální vlastnosti a požadavky, takže pokud nakládáte naftu do vlakových vagónů, musíte mít postavenou speciální přečerpávací stanici. V případě nakládání štěrku do nákladního vozu zase bude důležité mít pro tento materiál k dispozici speciální dopravník. Tekuté zdroje energie, jako například palivo je nutné skladovat v nádržích, kdežto zdroje jako je dřevo, ocel, či železobetonové panely je možné skladovat venku. Využití jeřábů výrazně zkrátí dobu nakládek a vykládek. Oblečení, jídlo a podobné produkty se skladují ve skladištích a odtud přerozdělují.

Dělnická třída

Dělnická třída je v Soviet Republic důležitá, hlavní a největší částí obyvatel. Dělníci se každý den dopravují do práce a stávají se tak součástí všech vašich výrobních procesů. Dělníci mají své potřeby a požadavky a aby každý den vůbec byli ochotni vstát a pracovat musí jim správce plnit jejich vcelku pochopitelná přání. Metodu cukru a biče na ně! 

Na začátku hry jim postačuje k uspokojení pouze dostatek jídla. Časem se jejich požadavky stupňují a patří mezi ně například oblečení, maso, alkohol či elektronika. Potřeby uspokojí volnočasové aktivity – kino, hřiště, restaurace apod.

Každý pracovník má úroveň vzdělání. Navštěvováním škol se tato úroveň zvyšuje. Pokud je tato úroveň příliš nízká, nejsou schopni pracovat. Jakmile dosáhne dostatečně vysoké úrovně, mohou pracovat jako učitelé, výzkumní pracovníci nebo dělníci ve specializovaných továrnách.

Obyvatelé mohou mít děti, které mohou navštěvovat školy a jsou tak v dospělosti dostatečně připraveni k výkonu práce. Dokud jsou však děti stále mladší věku 6ti let, jejich rodiče budou pracovat pouze v případě dostupnosti školky v okolí jejich bydliště. Soviet Republic je skutečně komplexní a vývojáři myslí i na detaily. Detaily přibližují hru realitě.

Obyvatelé disponují i dalšími parametry, jako je úroveň zdraví, bezpečnosti, štěstí, závislosti na alkoholu a mnoho dalších, které přímo ovlivňují jejich pracovní výkon a délku dožití.

Přeprava

Existuje mnoho možností, jak přepravovat zdroje a zboží. V dolech získáte železnou rudu, kterou je třeba zpracovat. A to tak, že zajistíte její přepravu do oceláren, kde dojde pomocí dělníků ke zpracování na ocel. Pokud nic nebrání stavbě zpracovatelského závodu v blízkosti dolu, tak přepravu mohou zajistit dopravníky. Na delší vzdálenosti se hodí železniční doprava.

Zda se budou dělníci přepravovat do industriálních zón z rezidentních pomocí autobusů je na hráči. Ve hře je klidně možné postavit paneláky hned vedle továrny a pracovníci tak dojdou do práce pěšky. Hra je otevřená různým možnostem a rozhodnutím hráče, tato rozhodnutí se pak projeví přímo ve hře – na zdraví obyvatel městečka a jejich celkové spokojenosti – pracovním výkonu.

Simulace ekonomiky

Hra simuluje fungování ekonomického systému, ceny tedy nejsou nijak zafixovány a vše se řídí ekonomickou situací. Například cena oceli je vypočítávána z cen železa, uhlí, práce a částečně z ceny výstavby oceláren.

Hráč kupuje nebo prodává komodity, platidlem je dolar nebo rubl. Pokud nakupuje nebo prodává za vysoké ceny, ovlivní to ceny dané komodity na trhu. Jak postupuje čas hrou, zvyšuje se komplexnost a tím i obtížnost. Některé zdroje a produkty se stanou dražšími, jiné zase levnějšími, mimo jiné v závislosti na dostupnosti pokročilých technologií. Proto je ideální soustředit se už od začátku hry na vlastní soběstačnost.

Workers & Resources: Soviet Republic

Workers & Resources: Soviet Republic

Zdroje: www.sovietrepublic.net

Jak se vám obsah líbil? Ohodnoťte ho.

(Hodnocení 0/5 na základě 0 hlasů)

Zatím nikdo nehlasoval, hlasujte nyní!

Líbí se Vám tento obsah? Sdílejte ho.
X