Návrat do středověku v očekávaném Manor Lords

Manor Lords medieval life

Původní datum vydání byl podzim 2020

Vychází již brzy

Vývojář: Slavic Magic

Středověk ve hrách

Máte rádi téma středověku ve hrách? Čas, kdy si nasadíte sluchátka a přesunete se díky technologii do minulosti je za dveřmi. V posledních letech jsme mohli vidět hned několik her, které na toto téma vsadili a téměř vždy se dostavil úspěch. Kingdom Come: Deliverance, Mount and Blade II. Bannerlord, Medieval Dynasty, či staré dobré Medieval II. Total War. Tato hrstka jmenovaných her je již dobře známá mezi hráči a všechny spojuje téma středověku.

Manor Lords je další hrou v řadě, která se inspiruje dobou a životem ve středověku. Tentokrát vývojáři z polského studia Slavic Magic opět vsadili na toto téma a servírují ho hráčům v podobě středověké strategie.

V Manor Lords hráč kombinuje budování města s rozsáhlými taktickými bitvami. Zážitek z budování je umocněn velkou svobodou při plánování a při stavbě města. Tato část hry vychází z reálných historických podkladů, které čerpají z historických záznamů o rozvoji středověkého města. Logicky bylo budováno s ohledem na přírodní podmínky a obchodní cesty. Podle toho pak vypadala jeho tvář.

Grafická stránka hry Manor Lords vypadá dle dostupných materiálů velmi dobře a poběží na Unreal Engine.

Důraz na realismus v Manor Lords

Podobně, jako již zmíněné Kingdom Come: Deliverance klade Manor Lords důraz na realismus a sází, že to fanoušci ocení. Vývojáři se velmi soustředí na to, aby hra vypadala autenticky. 

V případě KCD to fanoušci ocenili a hra zaznamenala nebývalý úspěch, proto očekáváme, že u Manor Lords by tomu mohlo být podobně. Samozřejmě pokud se podaří splnit a zachovat slibovanou kvalitu zpracování a hratelnosti.

Budovy jsou inspirovány evropskou architekturou 11 – 15. století. Procesy v zemědělství i zpracovávání surovin a řemeslná výroba je ztvárněna tak, jak tomu skutečně v minulosti bylo. Mění se také roční období, ale je otazníkem jak moc zasahuje do procesů stavby a řízení města.

Rozsáhlé středověké bitvy připomínají dle popisu Medieval II. Total War, ovšem vylepšené o Motion Capture, čímž působí pohyby postav realisticky a plynule. Vzhled budov je realistický díky fotogrametrii (rekonstrukce tvarů z fotografických snímků). Jejich rozpadání zase díky simulacím destrukcí.

Máme se na co těšit.

Manor Lords medieval nature

Manor Lords – středověká strategie na obzoru

Manor Lords

Manor Lords – středověká strategie na obzoru

Zdroje:

https://manorlords.com/

https://www.facebook.com/Manor-Lords-106951474369430/

Jak se vám obsah líbil? Ohodnoťte ho.

(Hodnocení 0/5 na základě 0 hlasů)

Zatím nikdo nehlasoval, hlasujte nyní!

Líbí se Vám tento obsah? Sdílejte ho.
X